adidas dentellechaussures adidas femme dentelle rosechaussures adidas femme dentelle blanchechaussures adidas femme dentelle noirHugo-Watches.com - Best Replica Watches USA
Fussball hallenschuhe voetbalschoenen sale fotbollsskor webshop Scarpe calcio scontate chaussure de football pas cher

 • billige fotballdrakter
 • Fotbalove Dresy
 • futbalove dresy na predaj
 • maglie calcio online
 • Folia do sianokiszonki
       

  Folia do sianokiszonki

  Folia do sianokiszonki.autorem artykułu jest Piotr Wójcik

  Już niedługo przyjdzie okres sianokosów i przygotowywania sianokiszonki. Są różne teorie na najlepsze sposoby przygotowania sianokiszonki. Do najpopularniejszych należy balowanie gdzie odpowiednio dobrana folia do sianokiszonki spełnia ogromną rolę. W zależności od maszyny do balowania folia do sianokiszonki sprzedawana jest w dwóch rozmiarach 500 mm i 750 mm.
  Przygotowywanie sianokiszonki z traw i roślin motylkowatych staje się coraz popularniejsze, należy pamiętać, że dzięki takiej mieszance przy ok. 40 % udziale roślin motylkowatych powoduje znaczny wzrost białka, mikro i makroelementów.
  Folia do sianokiszonki to jednak nie jedyna rzecz determinująca jakość paszy do tych elementów zalicza się przede wszystkim skład botaniczny runi, termin koszenia, termin zbioru i najważniejsza sprawa to zabiegi agrotechniczne przy podsuszaniu i zbiorze zielonki.
  Obecnie na rynku jest bardzo dużo maszyn rolniczych do balowania i foliowania siana na sianokiszonkę. A obecne warunki atmosferyczne sprawiają, że sianokosy i zbiór zielonki na pasze znacznie zostaje przyśpieszony.
  Przy koszeniu należy pamiętać o odpowiednie wysokości koszenia, która także nie bez wpływu pozostaje na jakość sianokiszonki. Zalecana wysokość koszenia to 5-8 cm, zachowując taką wysokość przy koszeniu unikamy zabrudzenia zielonki oraz zapewniamy prawidłowy odrost runi. Koszenie powinno odbywać się w godzinach popołudniowych ze względu na wysoką koncentrację składników mineralnych w roślinach właśnie w tym okresie dnia.
  Na rynku można zakupić również preparaty do zakiszania wspomagające proces kiszenia i strawność paszy.

  --
  Piotr Wójcik
  Ogłoszenia rolnicze

  Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

  Sponsorzy portalu:

  maszyny rolnicze

  Zapisz się na powiadomienia o nowych ogłoszeniach:

  Wybierz kategorię:
   
  Twój adres email:
   

  Linki sponsorowane: